A regeneráló futásokat rövid, könnyű, lassú tempójú futásként határozzuk meg, és az erősebb edzések után 24 órán belül végezzük, hogy segítsük a testünket az előző, keményebb edzésből való kilábalásban.
Az ilyen futások, bár jól „kimozgatják” az izmokat, és rövid ideig segítik a véráramlás fokozódását, a tejsav és egyéb salakanyagok távozását a szervezetből, mégsem ez a valódi céljuk. Ha nem ez, akkor mégis mi?
A
regeneráló futások tényleges haszna, hogy növelik az edzettséget és az állóképességet. Méghozzá azért, mert nem pihenten, hanem a korábbi edzésből fakadó fáradtsággal a testünkben végezzük őket. Így a szervezetünk megtanulja ezt az állapotot is kezelni, fejlődik, és hozzászokik ahhoz, hogy fáradtabban is képes legyen teljesítményt leadni. Egyúttal pedig a kitartást is növelik, és sikerélményt adnak.
Kutatások szerint amikor a sportolók energiadeficites, kimerült izomrostokkal kezdenek edzeni, az agy reagál a „kihívásra”, és megpróbálja elkerülni az elhasználódott izomrostok használatát, és bevonja a frissebb izomrostokat a mozgásba. Ezzel pedig segít abban, hogy a későbbiekben hatékonyabban használhasd az izmaid, és kevesebb energiát használj fel futás közben, mint korábban.
