Bár a hideg időjárás miatt kevésbé érezzük a szomjúságot, a téli futás során is ugyanúgy dehidratálódhatunk, mint nyáron, ezért nagyon fontos, hogy ne feledkezzünk meg a frissítésről!
A nagyobb terhelés, versenyzés után a folyadékvisszatartás bizonyos mértékig szinte elkerülhetetlen, és nem is valószínű, hogy problémát okoz, ám mégis érdemes törekedni a megelőzésére.
A téli időszakban sokan betegednek meg légúti fertőzésekben vagy influenzában, ezek miatt pedig nem tudnak sportolni sem. Érdemes odafigyelni a megelőzésre, hogy elkerülhesd a betegségeket!
Az edzettség és állóképesség építése jó dolog, míg az erőnlét elvesztése nem annyira, ugye? Nem mindig! Vannak esetek, amikor az erőnlétből való vesztés segít, hogy később még jobb formába kerülhess.
Te is izgulsz verseny előtt? Fordítsd a javadra az érzést, alakítsd a szorongást pozitív energiává és fókuszáltsággá!
A tapering elengedhetetlen minden állóképességi sportoló számára. Itt pedig megtalálod a leggyakoribb taperinggel kapcsolatos kérdésekre a válaszokat!
A sporttal és testmozgással foglalkozó tudósok a VO₂ max kifejezést használják a kardiovaszkuláris alkalmasság meghatározására.
A vas mindenki számára kritikus komponens, de különösen fontos a sportolók számára, érdemes tisztában lenni a fontosságával.
A szívfrekvencia-variabilitás (HRV) értékes fitneszmutató, ami segíthet okosan tervezni az edzéssel kapcsolatos dolgokat.